Łazienka w inteligentnym domu

Komfort dla zmysłów

Zdalne przygotowywanie kąpieli, ulubiona muzyka na zawołanie – to tylko niektóre z wygód, jakie oferuje smart łazienka. 

Czy najciekawsze funkcje inteligentnego domu możemy zastosować tylko w salonie czy kuchni? Zdecydowanie nie! Łazienki w smart domach również mogą pochwalić się niemałą ilością udogodnień, jakie oferują domownikom.

Twoja inteligentna oaza

To właśnie w tym pomieszczeniu zaczynasz i kończysz każdy dzień. Poranna toaleta i wieczorne rytuały pielęgnacyjne powinny zatem odbywać się w jak najbardziej komfortowych warunkach. Zobacz, jakie rozwiązania dla łazienek oferuje automatyka budynkowa.

Kąpiel na żądanie

Wyobraź sobie, że zawsze gdy tego potrzebujesz, w łazience czeka na Ciebie wanna pełna gorącej wody. Co więcej, w pomieszczeniu panuje idealna temperatura. Jest też włączone nastrojowe światło, a z głośników płynie relaksująca muzyka.

Scena Kąpiel

Inteligentny dom pozwala Ci urzeczywistnić to wyobrażenie. Wracając do domu uruchamiasz w aplikacji mobilnej scenę Kąpiel, a łazienka przygotowuje się na Twoje przybycie.

Po powrocie do domu możesz od razu cieszyć się gorącą, relaksującą kąpielą.

Scena Kąpiel może także sprawić, by w łazience uruchamiały się maty grzewcze, które zadbają o Twój komfort po wyjściu z wanny czy spod prysznica. Co więcej, podgrzewanie lustra uruchomi się, by odparować nadmiarową wilgoć z powierzchni, a elektryczny grzejnik drabinkowy rozpocznie podgrzewanie, aby być gotowym na wysuszenie ręcznika po kąpieli.

Łazienka gotowa na każdą okazję

Skoro mowa o scenach w łazience, warto wspomnieć o pozostałych scenariuszach, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas i zadbają o komfort codzienności.

W zależności od okoliczności będziesz potrzebować różnych rodzajów światła – delikatnego i nastrojowego (relaks, kąpiel), punktowego i skoncentrowanego (kiedy przygotowujesz się do wyjścia lub pójścia spać i żaden szczegół nie może Ci umknąć). Czasem przyda się także klasyczne, umiarkowane światło, np. gdy sprzątasz.

Łazienka - oświetlenie sceny

Czy w związku z tym za każdym razem musisz się głowić, który włącznik uruchomi dany zestaw lamp? Na szczęście nie! Po pierwsze, w smart home zmniejszamy liczbę włączników. Nie spotkasz tu rzędów urządzeń do sterowania, które zaburzają estetykę pomieszczeń i przyprawiają użytkowników o ból głowy.

Inteligentne włączniki pozwalają na sterowanie wieloma obwodami oświetlenia, przez co znacznie ułatwiają zarządzanie domem. Wchodząc do łazienki i dotykając włącznika dłonią, uruchomisz standardowy, najczęściej używany zestaw świateł, np. główna lampa na suficie oraz LED za lustrem.

Inne sceny świetlne w łatwy sposób uruchomisz kilkoma dotknięciami sensora lub za pomocą aplikacji mobilnej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o scenach? Przeczytaj: Czym są sceny w inteligentnym domu?

Szukasz sprawdzonych specjalistów do realizacji Twojego inteligentnego domu?

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać rekomendację.

Poleć mi specjalistę

Dźwięk, który podąża za Tobą

Lubisz słuchać muzyki lub radia podczas porannych przygotowań lub w czasie wieczornej toalety? Denerwuje Cię "utrata sygnału" kiedy przechodzisz z pomieszczenia do pomieszczenia? Radio gra w kuchni, gdzie przygotowujesz kawę, natomiast kiedy wchodzisz do łazienki, musisz albo znacznie zwiększyć głośność, albo przestajesz wyraźnie słyszeć dźwięk.

Multiroom audio - muzyka w domu

Na szczęście nie musisz rezygnować z komfortu słuchania ulubionych audycji – radą na wyżej opisany problem jest zastosowanie systemu multiroom.

Multiroom audio to system, który nie tylko zapewnia dźwięk w wysokiej jakości, ale także daje Ci wolność: Twoja muzyka może być z Tobą w każdym zakątku domu, gdziekolwiek znajdują się głośniki.

Aby uruchomić w kolejnym pomieszczeniu muzykę, której właśnie słuchasz, wystarczy jedno kliknięcie w aplikacji mobilnej na Twoim telefonie.

Dowiedz się więcej o systemie multiroom

Jeszcze więcej komfortu i oszczędności

Zastanawiasz się, jak oszczędzać zużycie prądu w łazience i uniknąć zalania? Z pomocą przychodzą tu czujniki: ruchu oraz zalania.

W ciągu dnia łazienkę odwiedzamy wiele razy – nie zawsze spędzając w niej dużo czasu. Bywa, że wchodzimy, aby coś zabrać, odłożyć bądź uruchomić pralkę. W takich sytuacjach nie musisz martwić się włączeniem i wyłączeniem światła. Stanie się to automatycznie.

Oprócz wygody, minimalizujesz także nadprogramowe zużycie prądu – światło jest zapalone tylko wtedy, kiedy rzeczywiście go potrzebujesz.

Czujka zalania czuwa z kolei nad Twoim bezpieczeństwem. W sytuacji gdy czujnik przekaże do systemu informację o wycieku wody, jej dopływ zostanie automatycznie odcięty, by zminimalizować uszkodzenia i zużycie. Podczas dłuższej nieobecności w domu nie będzie Cie już przerażać myśl o możliwym zalaniu całego domu.


Kolejnym sposobem na oszczędność w łazience jest elektryczna bateria umywalkowa.

Woda leci stałym strumieniem tylko wtedy, gdy zbliżymy ręce do baterii. Dzięki temu zużywamy mniej wody – nie musimy bowiem regulować jej natężenia ani pamiętać o zakręceniu kranu.

Twoja inteligentna łazienka

Dzięki systemowi automatyki możesz wygodnie i szybko zarządzać wszystkimi pomieszczeniami w swoim domu – także w łazience.

Jeśli nie jesteś pewien, które funkcje najlepiej sprawdzą się w Twoim domu – skontaktuj się z naszym doradcą, który pomoże Ci dobrać rozwiązania szyte na miarę Twojego projektu.

Ewelina Schubert

tel. 717 187 371

Od ponad 6 lat w branży, niezmiennie dba o dobre relacje z partnerami i klientami. Bezwarunkową miłością darzy kawę oraz kuchnię śródziemnomorską.

Wyślij wiadomość > 

Udostępnij ten wpis
Nasze blogi
Archiwum
Sala kinowa w inteligentnym domu