Wycena inteligentnego domu - co musimy o Tobie wiedzieć?


Każdy dom jest wyjątkowy, dlatego wymaga indywidualnego podejścia. Nie inaczej jest w kwestii systemu smart home, który dopasowuje się do potrzeb jego użytkowników. 

Przygotowanie szablonu oferty, który sprawdzi się w większości wnętrz, jest więc niemożliwe. Jakie czynniki składają się na projekt inteligentnego domu? Od czego zależy wycena?

Możliwość połączenia ze sobą różnych systemów oraz dostosowanie ich do specyficznych potrzeb mieszkańców sprawia, że systemy smart home zyskują na popularności i w przyszłości mogą okazać się standardem w każdym lokalu mieszkalnym. Jednak niezależnie od ilości wykonanych projektów, każdy jest inny niż dotychczasowe i wymaga indywidualnego podejścia.

Aby system smart home spełniał wszystkie oczekiwania swoich mieszkańców, konieczna jest szczegółowa analiza projektu domu oraz poznanie potrzeb jego mieszkańców podczas rozmowy. Na bazie uzyskanych informacji przygotowujemy spersonalizowaną wycenę systemu.

Dlaczego nie korzystamy z szablonów ofert?

System smart home, podobnie jak dom i jego mieszkańcy, jest indywidualny i niepowtarzalny. Nawet w przypadku identycznego projektu, będącego dosłowną kopią 1:1 (np. przy zabudowach bliźniaczych), preferencje mieszkańców oraz dobór wyposażenia będą zupełnie inne. Każda z tych różnic ma wpływ na ostateczną funkcjonalność systemu oraz jego wycenę, dlatego przygotowany szablon projektu może nie odpowiadać w pełni na potrzeby przyszłych użytkowników.

Gotowe projekty systemu smart home pozornie wydają się tańszym i szybszym rozwiązaniem, jednak w rzeczywistości wiążą się z dodatkowymi kosztami i trudnościami. Szablony nie są uniwersalne, dlatego koniecznie jest dopasowanie ich do potrzeb przyszłych użytkowników oraz układu wnętrza domu. Takie zmiany mogą być bardzo kosztowne, przez co zakup gotowego projektu ostatecznie okaże się droższy, niż indywidualnie przygotowana i spersonalizowana oferta.


Kluczowe elementy wpływające na wycenę

Wycena inteligentnego domu to kompleksowy proces, na który składa się wiele czynników. Podobnie jak cały system, dopasowana jest ona do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. 

Co wpływa na wycenę systemu smart home?

Etap budowy – najlepszy moment na wdrożenie systemu smart home to etap projektowania, w którym ogranicza nas najmniej elementów. Na dalszych etapach budowy mogą być wymagane dodatkowe, nierzadko również bardzo kosztowne, poprawki jak np. kucie tynku. Montaż systemu na wykończonym już wnętrzu również jest możliwy, jednak prace są mocno ograniczone i mogą wymagać więcej modyfikacji instalacji lub zastosowania alternatywnych rozwiązań, jak np. zasilanie bateriami. Każde dodatkowe działanie wpływa na ostateczną wycenę projektu.
Metraż domu, garażu i ogrodu, układ i ilość pomieszczeń.
Potrzeby i wymagania mieszkańców, a także ich codzienne zwyczaje i rytm dobowy.
Wielkość systemu i ilość elementów inteligentnego domu, w tym również dobór oświetlenia, sprzętu A/V i AGD.
Budżet.

Dokładna analiza podanych informacji pozwoli na przygotowanie wyceny systemu, który będzie w pełni dostosowany do swoich przyszłych użytkowników.


Inteligentny dom szyty na miarę

Cały proces wyceny zaczyna się od rozmowy, która pozwala nam ocenić oczekiwania przyszłych użytkowników systemu smart home. 

Na spotkanie koniecznie należy zabrać:
✔ plany mieszkania lub budynku,
✔ schematy instalacji,
✔ projekty wnętrz wykonane przez architekta (jeśli takie posiadasz).

Wstępny wywiad to jednak nie tylko zebranie koniecznych informacji. Dzięki rozmowie jesteśmy w stanie zaplanować najlepszy sposób sterowania, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb oraz stylu życia. 

Zdarza Ci zostawić zapalone światło po wyjściu z domu? Lubisz, gdy budzą Cię promienie słońca? Chcesz, aby salon przekształcał się w domową salę kinową w kilka sekund? A może zależy Ci na symulacji obecności w domu podczas wyjazdu? Każde z potrzeb i przyzwyczajeń – Twoje i członków Twojej rodziny – może zostać przeniesione na system, czyniąc go maksymalnie dopasowanym i spersonalizowanym.

System inteligentnego domu powinien być dopasowany do jego mieszkańców i ich stylu życia.

Ustalenie rozkładu dnia mieszkańców podczas wstępnej rozmowy pozwoli zaplanować funkcje systemu, które będą uruchamiać się samoczynnie o konkretnej porze lub przy określonych warunkach. Dzięki znajomości potrzeb każdego z użytkowników możliwe będzie zaplanowanie najlepszego sposobu sterowania poprzez umieszczenie przycisków w najdogodniejszych miejscach – w pobliżu szafki nocnej czy ulubionego fotela. 

Maksymalna personalizacja systemu smart home sprawi, że zarządzanie nim będzie o wiele łatwiejsze i wygodniejsze, a co za tym idzie – system realnie uprości Twoje codzienne życie.

Marzysz o inteligentnym domu? 
Skontaktuj się z nami i opowiedz nam o swoich oczekiwaniach i potrzebach, a my przygotujemy szytą na miarę ofertę.

Ewelina Schubert

tel. 717 187 371

Od ponad 6 lat w branży, niezmiennie dba o dobre relacje z partnerami i klientami. Bezwarunkową miłością darzy kawę oraz kuchnię śródziemnomorską.

Wyślij wiadomość > 

Udostępnij ten wpis
Nasze blogi
Archiwum
Systemy smart home: KNX
Inteligentny dom