Kontroluj technologię

Budujemy domy, w których pojawia się coraz większa ilość technologii i systemów. Nowoczesne systemy oświetlenia sprawiają, że jedna lampa w pomieszczeniu to już niemalże historia. Teraz w naszych wnętrzach pojawiają się różne rodzaje świateł: LEDowe, kinkiety, żyrandole, lampy podłogowe, ścienne, wiszące, podświetlające obrazy, rzeźby.

A to tylko jeden z systemów. Oprócz oświetlenia mamy także rolety, żaluzje, markizy, zasłony. System ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji. Coraz większą popularność zyskują także systemy rekuperacji.

Domownicy muszą nauczyć się kontrolować wszystkie te systemy, a przy takiej ilości nowych technologii może to nie być  najprostszym zadaniem.

Po co mi inteligentny dom?

Smart home sprawia, że wszystkie systemy w domu komunikują się ze sobą i działają jak jeden sprawny organizm. 

Dzięki temu sterowanie domem, w którym znajduje się kilkanaście pomieszczeń, 100 lamp oraz 60 rolet, staje się znacznie prostsze, a Ty możesz sprawować kontrolę nad swoim domem, nawet będąc poza nim.

Poznaj najważniejsze cechy inteligentnej instalacji.

Sceny    steruj domem.  Z łatwością.

Co się wydarzy, gdy uruchomisz scenę "Gotuję"? Światła nad blatem w "roboczej" części kuchni zapalą się z pełną mocą, aby nic nie umknęło Twojej uwadze. Wentylacja zacznie pracować na zwiększonych obrotach oraz włączy się okap. Temperatura osiągnie odpowiedni poziom. Na dodatek z głośników popłynie Twoja ulubiona muzyka lub seria podcastów.

A to wszystko za sprawą jednego dotyku. Dzięki takiemu zarządzaniu domem, nie potrzebujesz już kilku oddzielnych urządzeń sterujących oraz wielu włączników na ścianie.

Harmonogramy. Mniej na Twojej głowie.

Twój inteligentny dom może przejąć żmudne obowiązki, takie jak nawadnianie ogrodu, uruchamianie zewnętrznego oświetlenia czy odsłanianie i zasłanianie rolet.  O ustalonej przez Ciebie porze pewne rzeczy wydarzą się  automatycznie.

Nieoceniona jest także rola  czujników  (ruchu, wilgotności gleby, otwarcia okna), które w odpowiedni sposób optymalizują działania systemu i zużycie energii oraz wody.

Systemy zintegrowane

Obecnie w domach stosujemy szereg różnych systemów i nowych technologii takich jak: klimatyzacja, ogrzewanie, nowoczesne systemy oświetlenia, rolety, rekuperacja, multimedia. W tradycyjnej instalacji każdy z tych systemów działa jako odrębny "byt", a sterowanie nimi również odbywa się indywidualnie. Oznacza to, że pojawia się kilkanaście włączników oraz urządzeń sterowniczych na ścianach, do tego kilka pilotów i aplikacji mobilnych.

W inteligentnym domu wszystkie instalacje są zintegrowane,  co oznacza, że komunikują się ze sobą i działają niczym jeden sprawny organizm. 


Co łączymy, czyli jakie systemy ze sobą współpracują?

I co nam to daje?  

Wizualizacja i zdalne sterowanie

System inteligentnego domu umożliwia centralne sterowanie całym budynkiem. Za pomocą aplikacji mobilnej z łatwością kontrolujesz wszystkie pomieszczenia i systemy.

Smart home to także możliwość zdalnego sterowania domem. Zapomniałeś wyłączyć światło lub muzykę? Bez obaw, możesz to zrobić będąc w pracy lub na wakacjach.

Więcej informacji >>

Planujesz swój inteligentny dom lub mieszkanie?

Umów się na  bezpłatną konsultację  projektu.