Symulacja obecności w inteligentnym domu

Zwiększ bezpieczeństwo swojej posiadłości


Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że pusty, zamknięty na "cztery spusty" dom, może przyciągać uwagę rabusiów. Wystarczy krótka obserwacja posesji przez kilka wieczorów, by stwierdzić, że domownicy są nieobecni - rolety pozostają zasunięte przez cały dzień, nie zapala się światło, a z wnętrza domu oraz ogrodu nie dochodzą żadne oznaki życia. Ławy łup.

Jeden z moich znajomych przestał publikować w mediach społecznościowych jakiekolwiek informacje o rodzinnych wyjazdach czy wakacjach - boi się, że wiadomość trafi w niepowołane ręce i jego nieobecność w domu zostanie wykorzystana. Inny - prosi swoich rodziców, teściów, bądź znajomych, by wpadali do jego domu rano i wieczorem, żeby stworzyć wrażenie obecności. Boi się, że cichy i ciemny dom przyciągnie uwagę złodziei - tym bardziej, że w okolicy było już kilka włamań.

Czy jesteśmy skazani na życie w strachu? Nie, a pomóc mogą nam w tym nowe technologie.

Bezpieczny inteligentny dom

Dzięki automatyzacji jesteś w stanie dokładnie zaplanować harmonogram dnia - zarówno gdy jesteś w domu, jak i wtedy, gdy jesteś poza nim. Dzięki temu Twój dom nie sprawia wrażenia opustoszałego, a Ty zyskujesz niezależność - nie musisz prosić znajomych i rodziny, aby opiekowali się Twoją posesją.

Automatyzacja i harmonogramy

W inteligentnym domu część codziennych obowiązków może przejąć system automatyki budynkowej. Włączanie i wyłączanie oświetlenia elewacji domu i ogrodu, podlewanie ogrodu czy dostosowywanie temperatury w pomieszczeniach do pory dnia i nocy. To wszystko może dziać się automatycznie również podczas Twojego wyjazdu.

W trybie "Wyjazd" jeszcze więcej funkcji oddajemy pod opiekę automatyzacji. O wybranych godzinach Twoje rolety antywłamaniowe lub wewnętrzne żaluzje będą odpowiednio odsłaniane i zasłaniane - zupełnie tak, jakby robili to domownicy.

Po zmroku włączone zostanie oświetlenie zewnętrzne, ale także wewnętrzne - w kuchni, salonie, korytarzu - wszędzie, gdzie na co dzień przebywasz.

W ogrodzie o wybranej porze uruchamiać się będą zraszacze. Dzięki czujnikom wilgotności gleby wydarzy się to tylko, jeśli będzie taka potrzeba. Jeżeli gleba jest wystarczająco nawilżona, woda nie będzie zużywana bez potrzeby.

Co więcej - może nawet zostać włączona muzyka - w domu lub na tarasie / nad basenem, aby uwiarygodnić symulację obecności. Po jakimś czasie zostanie oczywiście automatycznie wyłączona.

Zdalne sterowanie i monitoring

Jeśli posiadasz w domu oraz na swojej posesji kamery, możesz sprawdzać podgląd z nich nawet będąc na wakacjach. Dzięki temu, w dowolnym momencie zobaczysz, czy w Twoim domu wszystko dzieje się zgodnie z planem. Nie musisz więc już prosić rodziny lub znajomych, aby doglądali Twojego dobytku.

Ponadto, większość aplikacji do sterowania inteligentnym domem daje Ci także pełną zdalną kontrolę nad wszystkimi funkcjami. Dzięki temu, nawet będąc tysiące kilometrów dalej, możesz włączać i wyłączać światła w swoim domu, sterować roletami, multimediami czy temperaturą.

Martwisz się o bezpieczeństwo w smart domu? Przeczytaj ten wpis: Czy inteligentny dom ułatwia inwigilację?

Chcesz poznać możliwości inteligentnego domu?

Umów się na bezpłatną konsultację z naszym doradcą, który przedstawi Ci rozwiązania dobrane do Twoich potrzeb.

Ewelina Schubert

tel. 717 187 371

Od ponad 6 lat w branży, niezmiennie dba o dobre relacje z partnerami i klientami. Bezwarunkową miłością darzy kawę oraz kuchnię śródziemnomorską.

Wyślij wiadomość > 

Udostępnij ten wpis
Nasze blogi
Archiwum
Inteligentny dom na tradycyjnej instalacji - czy to możliwe?